Archiwum transmisji online >><kliknij tutaj>

wtorek, 6 grudnia 2011

Spotkanie opłatkowe w Pucku - fotorelacja z wydarzenia
Dnia 11. grudnia (niedziela) w parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Pucku odbyło się spotkanie opłatkowe uczestników i sympatyków Pieszej Pielgrzymki Kaszubskiej. 

Najpierw w kościele o godz. 13:15 odprawiona została msza św. z udziałem zgromadzonych. Po mszy św. miała miejsce agapa w sali w Centrum Duszpastersko - Kulturalnym im. Biskupa Dominika. A to już bardziej szczegółowa relacja przygotowana przez Janka Trofymowicza:


Pięknie było. Niedziela radości. Ksiądz Jan kierownik szczęśliwy, że nie był sam ze stanu kapłańskiego. Byli wrazz nim niezawodni księża: Jan Plottke ze Starzyna, Robert z Łęgowa i Krystian z Wejherowa. Kazanie wyjątkowo krótkie o radości, do której jesteśmy jako chrześcijanie powołani, mimo trudów i doświadczeń. Lud pielgrzymkowy dotarł wyjątkowo licznie. Po Eucharystii rozdano dzieciom z parafii obrazek i i kartki z historyczną pieczątką z tegorocznej pielgrzymki.

Następnie w budynku Centrum im Biskupa Konstantyna Dominika wszyscy wysłuchaliśmy fragmentu Pisma Św. o narodzeniu Jezusa, które odczytał ks. Robert. Ksiądz kierownik wprowadził nas w klimat świąteczny, a wzruszające jak zawsze życzenia pełne ducha złożył ks. Jan Plottke. Następnie dwie kolędy i mnóstwo życzeń w gronie pielgrzymkowym. Spotkały się różne pokolenia pielgrzymów - od 89-letniego brata Teofila - Żwirka począwszy, a na kilkumiesięcznym Ignacym Krwczyku skończywszy (rodzice Ignacego - Aneta i Piotr chodzili kiedyś na pielgrzymki, a babcia Jadwiga i dziadek Kazik uczestniczyli w tegorocznej i kroczyli do Levoczy.

Jak zawsze pyszny bigos przygotował niezawodny mistrz kuchni brat Ludwik Petit z Pucka. Wspomagały go żona Józefa - nieustająca w modlitwie za naszą grupę kaszubską oraz wiecznie młoda Stefania Kardaś. Było też gromkie sto lat dla ks. Krystiana z okazji imienin i dla brata Lubka Szmyt z okazji 50 urodzin. Czas szybko mijał i zmrok zapadał niespodziewanie. Zebraliśmy jeszcze dar serca dla potrzebujących. Ks kierownik wręczył Państwu Petit piękną księgę w podziękowaniu za agapę, a ks. Proboszczowi Kunca za gościnność.

Redaktor Eugeniusz Pryczkowski prosił chętnych, by dali świadectwo o Pani Swarzewskiej do powstającego filmu. Ja dołożyłem ZAPROSZENIE  na kolejną zabawę pielgrzymkową w karnawale... Odbędzie się ona 28 stycznia w Liniijuż teraz proszę o rezerwację miejsc (tym razem z racji karnawału będzie to 50 zł od głowy). Ufam, że lud podchwyci temat: już około 20 osób się zapisało. Wiem, że to czas ważny dla niektórych studniówkowiczów, ale wszystkim się nie dogodzi. Potem są ferie i znów komuś nie będzie pasować. Zatem już teraz zapraszam licząc, że będzie nas wiele, a może i więcej niż poprzednio - Ks. Kierownik wyraził zgodę.

Po imprezce grupa osób z Pucka z siostrami Anią, Ludką i Kasią oraz braćmi Krzysiem i Lubkiem na czele podjęli sprzątanie – pomogliśmy im w tym i było miło. Pozdrawiam wszystkich uczestników najdłuższej pielgrzymki pieszej w imieniu gospodarzy z Ignacowa, Lipinek oraz od gospodarzy ze Zdiaru!


Jankowi dziękujemy za relację, a poniżej prezentujemy zdjęcia, które przesłał w ekspresowym tempie Piotr "Krawiec" Krawczyk i Zdzisław Filipowicz. Dziękujemy za szybki odzew.

Więcej zdjęć [kliknij]

Więcej zdjęć [kliknij]