Archiwum transmisji online >><kliknij tutaj>

niedziela, 19 sierpnia 2012

Pielgrzymi duchowi najdłuższej pieszej pielgrzymki w Polsce


Dziś nasz pielgrzymkowy portal 1040.pl świętuje mały jubileusz - 150 tysięcy wyświetleń w 13 miesięcy. Z tej okazji prezentujemy dane statystyczne strony, m.in kto nas odwiedza, a także jakie strony oraz filmiki są najchętniej oglądane.

Jak wynika ze statystyk podanych przez biuro prasowe Jasnej Góry, liczba pielgrzymów nieznacznie, ale z roku na rok wzrasta. Za to szybko rośnie liczba tzw. duchowych pielgrzymów, czyli tych, którzy z różnych powodów nie mogą fizycznie wybrać się w drogę. Z pewnością ma na to wpływ Internet. Relacje online przyczyniają się do tego, że pielgrzymkowy szlak do duchowej stolicy naszego narodu poprowadzi również przez Twój dom i Twój pokój. Dziś większość pielgrzymek ma już swoje strony internetowe, na których nie tylko znajdują się informacje o danej grupie, ale gdzie także można śledzić trasę do Częstochowy, oglądać zdjęcia, filmy z trasy oraz czerpać informacje dotyczące np. konferencji dnia i rozważań. Wielu duchowych pielgrzymów decyduje się na dołączenie do pielgrzymki choćby na krótką jej część. 
O ważności prowadzenia serwisów relacjonujących pielgrzymkę świadczą m.in. poniższe wpisy użytkowników portalu 1040.pl:
Super że piszecie codziennie, ja codziennie czytam i dzięki temu mogę pielgrzymować z wami,ta strona jest bardzo ważna,popularyzuje i przyblirza ducha pielgrzymki. 
Bardzo lubię tu zaglądać,zawsze marzyłam by wybrać się na pielgrzymkę,niestety nie mogą bo opiekuję się leżącym dzieckiem,a i stan moich nóg już na to nie pozwala,będę modliła się za was. 
Dziękuję Bogu i Wam Maćku i Wojtku, że dzięki 1040.pl mogę być duchowo z Kaszubską. Do zobaczenia na szlaku. Dziś służba !!! 
Chciałabym w tym miejscu podziękować Maćkowi i Wojtkowi, którzy prowadzą tę stronę i trzymają rękę na pulsie. Myślę,że robicie kawał dobrej roboty. To prawda, że pielgrzymka jest wydarzeniem duchowym przypadającym w czasie wakacji, ale to wydarzenie duchowe musi być kontynuowane przez cały rok więc fajnie, że pokazujecie co się dzieje z pielgrzymami poza pielgrzymką. Pozdrawiam:).
Można było nie być na pielgrzymce ciałem,ale czuć ducha tej niesłychanej i przecież wyjątkowo długiej wędrówki."Wspólne" pielgrzymowanie zawdzięczamy niewątpliwie dwóm osobom: Maćkowi i Wojtkowi(kiedy tworzyliście tę stronę?Czy pielgrzymka zwalnia ciało z obowiązku snu?:)Niejaka Beata-pielęgniarka od kilku lat namawia mnie na udział w tym niesłychanym przeżyciu i...za rok idę!Dziękuję serdecznie za stworzenie okazji do towarzyszenia Wam."Kto ma uszy niech słucha,kto ma oczy niech patrzy":) 
Również przepięknie dziękuję za tą relację ;) czułam się tak, jakbym była z Wami; przede wszystkim duchowo ! Może uda mi się wybrać na pielgrzymkę za rok ;) W tym roku niestety nie miałam tej możliwości, a wielka szkoda. Gratuluję bardzo serdecznie wszystkim pielgrzymom ! jesteście wielcy !!!
fot. Leszek R.
Bardzo dziękuję za tę codzienną możliwość "bycia" razem z pielgrzymami, za Wasz trud w prowadzeniu tej przefantastycznej strony!!!!!!!!!!! Tylko co ja będę teraz robiła bo do tej pory każdy wieczór spędzałam na buszowaniu po stronach 1040.pl:) 
Ja się przykładam do tego co mówi mój poprzednik. To jest bardzo wielkie szczęście, że możemy śledzić codziennie losy pielgrzymki. Szczerze dziękuję.
Odkad wrocilem z Jasnej Gory dzien zaczyna sie dla mnie przeczytaniem relacji z dnia poprzedniego pielgrzymki. Mam nadzieje, ze deszcz ominął Was moi drodzy.
Bardzo fajne są te wasze relacje,przeglądałam strony innych pielgrzymek i wasza jest najlepsza gratulacje.zazdroszcze wam że możecie iśc na pielgrzymkę.ja niestety bym nie doszła.polecam sięwaszej modlitwie.
fot.  Beata Krauza 
To jedna z pierwszych stronek na które wchodzę gdy wkraczam na salony pracowe;)Fajnie że to robicie.
Dziękuję za wasz trud w prowadzeniu tej strony! Co wieczór razem z mężem śledzimy opisy i zdjęcia (filmiki)są super,na kilku widzieliśmy naszą córkę. Dzięki wam możemy być "bliżej".Powodzenia!
Super pomysł z ta stronka ;) Pozdrawiam (Zombie) hehe :)slyszalam,ze to super chlopaki,mimo zmeczenia maja jeszcze sily i checi do ...wczesnego ranka...siedziec i pisac SUPER!!!i naprawde SZACUNECZEK !!! pozdrawim wszystkich pielgrzymow a w szczegolnosci oczywiscie KIEROWNIKA PIELGRZYMKI KS.PERSZONA ! Oj jakbym chciala maszerowac z Wami. Pozdrawiam :) 
fot. Z. Filipowicz
Duchowi pielgrzymi to wielkie zaplecze modlitewne dla każdej pielgrzymki, to wielki skarb.  Bywa tak, że ich liczba przekracza liczbę wędrujących. Taka sytuacja ma miejsce na Pielgrzymce Kaszubskiej, która w tym roku przybyła na Jasną Górę z 250. pątnikami oraz z cała masą pielgrzymów duchowych. Atywność pielgrzymów duchowych była zauważalna poprzez czytanie codziennych relacji z trasy i wiadomości z nią związanych (w sumie 80 postów), 404 zamieszczone komentarze oraz liczne wpisy na czacie zamieszonym na stronie głównej. W trakcie trwanie pielgrzymki liczba wyświetleń stron portalu 1040.pl przekroczyła 30 tys. (w zeszłorocznej jubileuszowej, prawie dwukrotnie dłuższej pielgrzymce wyniosła 60 tys. odsłon). Dużym zainteresowaniem cieszył się również kanał YouTube (niespełna 66 tysięcy odsłon ponad setki przesłanych filmików) a także dość często aktualizowana strona 1040 na Facebooku (ponad 450 członków, 113 zamieszczonych postów, 322 kliknięć "lubię to" oraz 118 komentarzy do postów).
Wykres z dzienną liczbą wyświetleń stron w ostatnim miesiącu (max - 2034 odsłon w dniu 15 sierpnia)

Najpopularniejsze posty
Najpopularniejsze posty w ciągu ostatniego miesiąca


Zamiast 100 lat proponujemy zaśpiewać: