Archiwum transmisji online >><kliknij tutaj>

poniedziałek, 22 kwietnia 2013

Spotkanie wielkanocne na 100 dni przed wyruszeniem PPK

W niedzielę 14 kwietnia 2012 r., 100 dni przed wyruszeniem 32. Pieszej Pielgrzymki Kaszubskiej, kierownik PPK ks. prof. Jan Perszon zaprasza na SPOTKANIE WIELKANOCNE.
Miejsce: Kościół Michała Archanioła w STARZYNIE
Najpierw sprawowana będzie Msza św. o godz. 12:00, której Ks. Kierownik będzie przewodniczył i wygłosi Boże Słowo, a następnie przejdziemy na agapę (nie trzeba obawiać się kanarów - patrz komentarz) - sugeruje to informacja o pieczeniu ciast i pomocy przy stołach podana w ogłoszeniach parafialnych parafii Starzyno
Nawet w "Gościu Niedzielnym" o tym napisali >>
Pielgrzymka Kaszubska udostępniła link.
Za tydzień, w niedzielę 14 kwietnia gościć będziemy w czasie mszy świętej o godz. 12.00 pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Kaszubskiej Hel – Jasna Góra z ks. prof. Janem Perszonem, który będzie przewodniczył mszy świętej i wygłosi Boże Słowo.Osoby, które chciałyby pomóc w przygotowaniu spotkania np. przez upieczenie ciast czy pomoc przy stole proszone są o kontakt z ks. proboszczem.
autor zdjęć: Beata Krauza

Wielki szacun dla ks. Jana Plottke (proboszcza parafii Starzyno), nieźle to zorganizował...


Relacja zamieszczona w "Gościu Niedzielnym"

Umocnieni w drodze 

DODANE 2013-04-16 00:40
ks. Rafał Starkowicz
– Wzmacniajmy się w duchu w czasie naszego oczekiwania na 25 lipca, kiedy po raz kolejny z Bożą pomocą wyruszymy z Helu – mówił ks. Jan Plottke, proboszcz parafii św. Michała Archanioła ze Starzyna witając pielgrzymów.
Umocnieni w drodze KS. RAFAŁ STARKOWICZ/GNKs. Jan Perszon pozdrowił pielgrzymów od wszystkich księży, którzy brali udział w pielgrzymce
14 kwietnia w 3. niedzielę wielkanocną odbyło się spotkanie sympatyków i uczestników Pieszej Pielgrzymki Kaszubskiej, która od 31 lat podąża na przełomie lipca i sierpnia z Helu na Jasną Górę.
O godz. 12.00 w starzyńskim kościele została odprawiona uroczysta Msza święta pod przewodnictwem ks. prof. Jana Perszona, kierownika Pielgrzymki. – Ani jeden ze Świętych wyniesionych na ołtarze nie był bezgrzeszny. Na tym świecie nie istnieje kościół ludzi doskonałych i absolutnie świętych. Wszyscy jesteśmy grzesznikami – mówił w czasie kazania ks. Perszon. – Chrystus nie chce świętoszków. On chce, żebyśmy tam, gdzie On nas widzi i posyła, odważnie szli, świadomi naszych słabości i nieporadności. Obietnica Bożej Mocy zawsze towarzyszy ludzkiej słabości – dodał. Po Eucharystii ks. Jan Plottke, proboszcz parafii, zaprosił wszystkich gości na wyśmienity obiad i pyszne kaszubskie ciasta przygotowane przez mieszkańców Starzyna.
GALERIA

Spotkanie pielgrzymów

– Bardzo się cieszę, żeś nas Księże Janie zaprosił jako pasterz tej wspólnoty kościoła, który jest w Starzynie, na to wielkanocne spotkanie – mówił 14 kwietnia w czasie Mszy św. sprawowanej w intencji sympatyków i uczestników Pieszej Pielgrzymki Kaszubskiej ks. prof. Jan Perszon. Po uroczystej Eucharystii mieszkańcy Starzyna zaprosili wszystkich gości na pyszny poczęstunek.
Zdjęcia: ks. Rafał Starkowicz/GN​

Wyświetl większą mapę

autor zdjęć: Zdzisław Filipowicz

więcej zdjęć >>>[kliknij]